Celkom o 31 % zvýšilo od minulého roku Nestlé platy zamestnancom vo výrobe na Slovensku. Spoločnosť tiež investovala do svojich výrobných závodov v tuzemsku a Česku, za posledných päť rokov to bolo viac ako 39 miliónov eur.
Na Slovensku vzrástli mzdy pracovníkov vo výrobnom závode Carpathia v Prievidzi (na foto), v ktorom sa vyrábajú dehydratované kulinárske výrobky. K zvýšeniu došlo aj v Čechách, kde Nestlé vlastní závod Zora v Olomouci, ktorý produkuje čokoládu a čokoládové výrobky, a v závode na výrobu cukríkov Sfinx v Holešove. V Česku sa platy zvyšovali o niečo menej, o 23 %. Zvýšenie sa týka viac ako 900 zamestnancov v oboch krajinách.
„Okrem každoročného pravidelného zvyšovania platov ponúka Nestlé i celé spektrum firemných benefitov, ako je napríklad príspevok na športové a voľnočasové aktivity, podpora vzdelávania či flexi dni. Spoločnosť stojí za úspešným projektom Aliancia pre mladých, ktorý už niekoľko rokov pomáha mladým ľuďom do 30 rokov nájsť svoje miesto na trhu práce,“ uviedla spoločnosť v tlačovom vyhlásení.
Spoločnosť zároveň investuje do rozvoja závodov na Slovensku aj v Českej republike. Inovovala výrobné priestory a zázemie pre zamestnancov. Zavádza moderné technológie, vrátane robotov. Celkové investície od roku 2013 presiahli viac ako 39 miliónov eur. „Technológie neustále napredujú, preto je potrebné modernizovať výrobu a využívať digitalizáciu a robotizáciu,“ uvádza Torben Emborg, generálny riaditeľ Nestlé Česká republika a Slovensko.
Prievidzský závod Carpathia vyrába dehydratované polievky pod značkou Maggi. Ročne vyprodukuje viac ako 19 tisíc ton polievok, bujónov a dochucovacích zmesí na prípravu jedál, z čoho približne 75 % exportuje do zahraničia. Závod Zora v Olomouci dodáva na domáci trh čokolády Orion, čokoládové tyčinky Margot, Kofila, Ľadové gaštany či bonboniéry Modré z neba a ďalšie desiatky tradičných cukroviniek. Ročná produkcia predstavuje viac ako 43 tisíc ton, viac ako polovica mieri za hranice Českej a Slovenskej republiky. Výrobný závod Sfinx je súčasťou Nestlé od roku 1993, produkuje želé bonbóny z radu Jojo, cukríky Bon Pari či tradičné mentolové cukrovinky a bonbóny pod značkou Hašlerky. Takmer 50 % produkcie sa vyváža do zahraničia.